26 Nisan 2010 Pazartesi

----->Maden Suyu ve Faydalari <------
İşte size sivilcere karşı yöntemler. Biraz maden suyunun içine yarım limonu sıktıktan sonra buz kaplarına maden suyunu dökün ve buzlukta donduktan sonra her gün bir tane buzu yüzünüzü silerek eritin.Bu sayede maden suyunun içindeki limon sivilceleri kuruturken maden suyuda gözeneklerinizi kapatacaktır deneyin fark edeceksiniz...

Maden suyunun Avrupa ülkelerinde sofra suyu olarak kullanıldığını bunun nedeninin yemeklerle alınamayan bazı minerallerin maden suyuyla alınabilmesi olduğunu biliyor muydunuz?
İstanbul Üniversitesi (İÜ) Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Uluslararası Tıbbi Hidroloji ve Klimatoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Zeki Karagülle'ye gore,“Maden suyunun minerallere bağlı etkilerin dışında bazı hastalıklardaki terapotik yararları da söz konusudur. Maden suyu böbreklerde ve idrar yollarındaki taş oluşumunu önler ve iltihabı geriletici etki gösterir. Safra kesesi tembelliğinde yararlıdır.

Pankreas fonksiyonlarını da destekler. Kronik mide mukozası iltihabında veya mide asidi fazlalığında yüksek bikarbonat içeren maden suları faydalıdır. Maden suyu sindirim sisteminde de önemli etkileri olmakla birlikte kabızlığa da iyi gelir.


Maden suyu içildiği sürece cilt pörsük yorgun ve solgun görünmeyecektir. Maden suyu sadece içildiğinde değil sürüldüğünde de cildi canlandırır ve gençleştirir''...Alinti

Hiç yorum yok: