29 Ekim 2012 Pazartesi

Naturalıve Alkolsuz Guzellık

Bu markanın urunlerını gonul rahatlıgı ıle kullanabılırsınız. Icelıgınde hınt yagı, balmumu, kako yagı, mısır nısastası, bıtkısel glıserın, lımon tuzu ,cınko mınerallerı, sızma zeytın yagı, yemeklık karbonat, E vıtamını, mısırdan elde edılen bır madde yer alıyor.
 Bende el sabunu, dudak nemlendırıcısı, sampuan ve deodarant stıck sıparıs verdım, Yorumlarımı en kısa zamanda paylasacagım.   Daha ayrıntılı bılgı ve ınceleme ıcın buraya buyrun...

Yaygın kullanılan bazı zararlı maddeler ve etkileri

Alüminyum : DNA' yı bağlayıp tümör gelişimi ile bağlantılı olduğu ispatlanmıştır. Paraben : Bazı göğüs tümörü incelemelerinde paraben bulunmuş ve bazı Avrupa ülkeleri tarafından kullanımı yasaklanmıştır.

Hidrojene Castor Oil : Hidrojene edilmiş yağlar, kanserojen trans yağ asitleri içerir. 

Alkol : Derinin nemini azaltarak bazı hassas ciltlere tahrişe sebep olur.

Petrolatum - mineral oil - liquidum paraffinium : Cildin gözeneklerini tıkayıp cilt fonksiyonlarını etkiler. Petrolden elde edilir. Bu ve bunlar gibi hiçbir zararlı madde içermez. 

Paraben : Bazı göğüs tümörü incelemelerinde paraben bulunmuş ve bazı Avrupa ülkeleri tarafından kullanımı yasaklanmıştır.

Sentetik Koku ve Boya : Kanserojen olan fitalat ve alerjiye neden olabilecek maddeler içerebilmektedirler.                                                                              Carmine : Cochineal böceğinden elde edilen boyadır


Sodium laureth sulfate(SLS)  veya sodium lauryl ether sulfate (SLES): Sampuanlar, sıvı sabunlar, diş macunları ve bir çok temizlik ürününde kullanılmaktadır.
Bu kimyasal deriden çok hızlı emilebilmektedir. Alerjik reaaksiyonlara sebep olabilmektedir.
Diğer bir araştırmada ise göz dokusuna zarar verip görme problemlerine neden olduğu görülmüştür.

Diethanolamin (DEA): Bazı kimyasallarla birleşince kanserojen etki gösterebilmektedir. Laboratuvar hayvanlarında yapılan incelemelerde beyin hasarına neden olduğu tespit edilmiş. Hamile hayvanların yavrularında da hasara neden olduğu görülmüştür.

Triethanolamin(TEA): Deriden emilmekte ve bazı kimyasallarla birleşince kanserojen etki göstermektedir.

Propylene Glycol: Petrolden elde edilmiş bir maddedir. Sinir sitemine ve bazı hassas organlara zarar verebilmektedir.

Formaldehit: Deriden emiliyor ve kanserojen etki göstermektedir. Japonya ve İsviçre’de kozmetik amaçlı kullanımı yasaklanmıştır.

Triclosan : ABD ‘de Virginia Üniversitesinde yapılan çalışmada;  triclosan suda bulunan klor ile birleşince zehirli madde olan kloroform gazı açığa çıktığı tespit edilmiştir. Bu gazın solunması depresyon ve kanser riskini tetiklemektedir. Triclosan ayrıca antibakteriyel özelliğinden dolayı sık kullanımda;  uygulanan yüzeydeki mikropların güçlendiğine dair bir çok çalışma var. Bu nedenle mikroplar ilaçlara karşı dirençli hale gelip, ilaçların etkinliğini azaltmaktadırlar.

Sakkarin : Suni tatlandırıcıdır. Birçok araştırmada mesane kanseri ile ilişkisi bulunmuştur.

ALINTI YAPILMISTIR.Hiç yorum yok: